wodzirej na imprezie

Wodzirej na imprezie – czy jego usługa jest niezbędna? Praca DJ-a – Wodzireja z naszej perspektywy!

Chyba każdy z nas zauważył zmieniającą się tendencję dotyczącą sposobu „imprezowania”. Jeszcze kilka lat temu, kiedy sami byliśmy czynnymi uczestnikami imprez okolicznościowych, większość osób bawiła się, nie potrzebując specjalnego zaproszenia na parkiet. Wystarczyła odpowiednio dobrana muzyka, aby goście popadli w taneczne szaleństwo. A jak wygląda podejście do zabawy teraz?

Czy usługa profesjonalnego prowadzenia imprez jest niezbędna?

Obecnie odnosimy wrażenie, że osoby przychodzące na daną zabawę, zaszczycają ją swoją obecnością po to, aby być – nie po to, by się bawić. Często trudno im się przełamać, aby wyjść swobodnie na parkiet. Potrzebują zachęty, czegoś nowego, co przykuje ich uwagę. Wówczas z pomocą przychodzi wodzirej, który swoją otwartością i humorem zjednuje sobie sympatię ludzi.

Taktownie i z klasą zaprasza gości do tańca i zabaw, w których sam bierze czynny udział. Pomocne w tym okazują się nieprzeciętne elementy zabawy, tj. stylowe rekwizyty czy niespotykane dotąd animacje. Dzięki temu zostają przełamane pierwsze lody, a zabawa – ku zaskoczeniu – może trwać dłużej, niż wydawało się na początku! 😁

Co ciekawe, zawód wodzireja był popularny lata temu. Obecnie osoba prowadząca zabawy czy tańce na przyjęciu weselnym powróciła do życia i to z podwójną siłą! Nic dziwnego – zatrudnienie dobrego wodzireja jest gwarancją udanej imprezy!

Główne zadania oraz cechy dobrego wodzireja

Głównym zadaniem wodzireja jest zrealizowanie marzeń organizatora o dobrej zabawie swoich gości podczas przyjęcia. Wodzirej to dusza towarzystwa, która prowadzi przyjęcie na wysokim poziomie, z dużą dawką humoru oraz jeszcze większą porcją wyczucia i dobrego smaku. Wprowadza on zaskakujące i nieprzeciętne elementy zabawy (show, animacje, stylowe rekwizyty). Stawia na oryginalność i autorski program ciekawych zabaw, które są dalekie od nudnego i nieeleganckiego standardu imprez. Podczas przyjęcia troszczy się, aby wszyscy goście – bez wyjątku – dobrze się bawili. Swoim zachowaniem zachęca gości bardziej nieśmiałych do wzięcia udziału w proponowanych rozrywkach. Zatem podsumowując pracę wodzireja – przyjęcia prowadzone przez niego obfitują w liczne atrakcje i niespodzianki, przez co na długi czas pozostają w pamięci gości.

Wodzirej przede wszystkim kreuje charakter przyjęcia, to bowiem od niego w dużej mierze będzie zależało jak będzie wyglądało wesele i czy spełni ono oczekiwania par. Taki przewodnik potrafi umiejętnie  dopasować zabawy weselne do jego klimatu i gości, jest przy tym elastyczny –  ale nie daje się zdominować. Wodzirej potrafi świetnie zacząć zabawę i równie taktownie daje gościom znać, że przyjęcie weselne dobiega końca, będąc do końca miłym i dowcipnym towarzyszem wesela. Działania, które podejmuje wodzirej w dużej mierze zależą od jego osobowości. Im bardziej barwna osobowość, tym bardziej charyzmatyczny jest wodzirej.

Czym różni się praca weselnego DJ-a od wodzireja? Czy sam DJ wystarczy?

 

Oczywiście, są DJ-e, którzy starają się pełnić rolę wodzireja – co niektórzy z pewnością świetnie by się w tej roli sprawdzili. Jednak z doświadczenia wiemy, że mogą to uczynić dopiero wtedy, gdy nie są potrzebni za konsolą – czyli bardzo rzadko. Bardzo trudno zadbać o oprawę muzyczną wesela i jednocześnie być z gośćmi na parkiecie.

Różnica pomiędzy didżejem a wodzirejem jest dość wyraźna. Na postać „prawdziwego” wodzireja składa się rezolutny konferansjer, pomysłowy animator oraz świetny tancerz, który  bierze czynny udział w zabawie. Zatem nie ma zbyt wiele czasu, aby podczas przyjęcia zająć się dodatkowo oprawą muzyczną. Dlatego najczęściej wodzirej wraz z DJ-em współpracują. Niewykonalne jest, aby jedna osoba pełniła obie funkcje podczas jednego przyjęcia – jak widać, ich główne zadania podczas pracy bardzo się różnią.

Warto jednak nadmienić, że oba te zawody są wymagające – praca zazwyczaj odbywa się w weekendy i w porze nocnej, trwa kilkanaście godzin, a samo przygotowanie sprzętu i wyposażenia zajmuje dodatkowe godziny. Jednak nie ma tu mowy o zmęczeniu. Pamiętajmy, że osoby te tworzą najpiękniejszy dzień w życiu nowożeńców i nie ma tu miejsca na jakiekolwiek pomyłki…

Zatem osoba będąca wodzirejem czy weselnym didżejem po prostu musi kochać to, co robi. I tak właśnie jest w naszym przypadku 😉

Praca DJ-a – Wodzireja –  co najbardziej w niej lubimy i co nas w niej zaskakuje?

działalność eventowa

Kluczowym aspektem tej pracy, dzięki któremu możemy się spełniać, jest obcowanie w różnych środowiskach – każda uroczystość jest inna, niepowtarzalna, gdyż mamy do czynienia ze zróżnicowanymi osobowościami. I właśnie to jest w tej pracy najciekawsze! Nigdy nie było takiej sytuacji, żebyśmy powtórzyli ten sam scenariusz imprezy.

Niesamowite jest również to, że możemy poznać bliżej wspaniałych artystów. Jedno z przyjęć weselnych, które mieliśmy przyjemność poprowadzić, uświetniła swoim recitalem Cecylia Steczkowska. Cecylia była również gościem weselnym Pary Młodej, więc miała okazję do wspólnej zabawy razem z nami.

Jakże miło było nam usłyszeć, że sama nie wierzy jak to zrobiliśmy – wyszła kilkakrotnie na parkiet, choć przyznała, że nigdy na weselach nie tańczy… Ponadto brała czynny udział w zabawach i konkursach, co wprawiło w zdumienie samych Nowożeńców!

Call Now Button