Organizacja wesela – możliwa na własną rękę czy konieczna jest usługa konsultanta ślubnego?

Organizacja wesela to niezmiernie trudne przedsięwzięcie. Wymaga ono ogromnego zaangażowania – nie tylko czasu, ale i środków! Wszystko to z uwagi na fakt, że dla pary młodej w tym wyjątkowym dniu liczy się każdy nawet najdrobniejszy szczegół i żaden niedopracowany detal nie może wpłynąć na zaburzenie harmonii tego szczególnego i jedynego w swoim rodzaju dnia.

Przyjęcie weselne – zlecić czy podjąć się samemu organizacji?

Branża weselna oferuje bardzo szeroki wachlarz usług. Począwszy od bogactwa wzorów i fasonów weselnych sukni oraz ślubnych dodatków, poprzez wybór różnorodnych miejsc przeznaczonych na organizację przyjęć weselnych skończywszy. Jeszcze do niedawna tradycją kultywowaną od pokoleń było organizowanie przyjęcia weselnego przez nowożeńców. Wyszukiwali oni odpowiedni lokal, zespół muzyczny, fotografa, dokonywali wyboru menu, a nawet przystrajali kościół i salę weselną. Z racji ich małego doświadczenia oraz ilości niezbędnych do ustalenia detali niejednokrotnie organizacja przyjęcia weselnego oraz ceremonii ślubnej wiązała się ogromnym stresem, czasem z rozczarowaniem. Na szczęście w chwili obecnej branża eventowa zapewnia kompleksową obsługę każdej, nawet najbardziej wyszukanej, unikatowej i niecodziennej ceremonii ślubnej.

W ostatnich latach wzorem krajów zachodnich pojawiła się nowa postać na mapie branży weselnej, a mianowicie – wedding planner. Profesjonalny konsultant ślubny towarzyszy parze młodej podczas dokonywania istotnych wyborów dotyczących wesela oraz służy radą i doświadczeniem. Nie tylko pomaga on zaplanować każdy detal tego wyjątkowego dnia, ale również nadzoruje jego prawidłowy przebieg i interweniuje w razie konieczności. W tej sytuacji ekspert staje się prawą ręką młodej pary, a jego nieocenione rady pomagają zapanować nad ewentualnym chaosem, nadmiernymi emocjami i niepotrzebnymi wydatkami.

Profesjonalny konsultant ślubny

Tak jak w przypadku idealnej fryzury konieczny jest doświadczony fryzjer, w przypadku wyśmienitego dania – uzdolniony kucharz, w przypadku świetnej zabawy –  doskonała oprawa muzyczna (czyli MY 😁), tak w przypadku udanej organizacji ślubnego przyjęcia – przydatny może się okazać profesjonalny konsultant.

Po pierwsze: plan działania

Doświadczony konsultant ślubny wprowadza do nieco chaotycznych i bardzo emocjonalnych działań pary młodej ład i porządek. Wsłuchując się w indywidualne oczekiwania i pragnienia nowożeńców dotyczących ich wymarzonego dnia pomaga wybrać odpowiednie miejsce, które uwzględniać będzie nie tylko temat przewodni przyjęcia ale również liczbę gości oraz ich przedział wiekowy. Wedding planner tworzy swoisty plan działania określając w nim nie tylko konieczne do rozważenia decyzje, ale również terminy ich realizacji.

Po drugie: doświadczenie, wiedza i opanowanie

Profesjonalny konsultant ślubny posiada odpowiednie predyspozycje wynikające nie tylko z wiedzy i doświadczenia zdobytego w branży eventowej, ale również cechy charakteru takie jak opanowanie, spokój, nie uleganie emocjom oraz racjonalne podchodzenie do pojawiających się przeciwności.

Po trzecie: rabaty

Konsultant ślubny działający na danym rynku doskonale orientuje się, które podmioty są wiarygodne i godne polecenia. Dotyczy to nie tylko usług fotograficznych i oprawy muzycznej, ale również kwiaciarni, wypożyczalni samochodów czy producentów drobnych upominków i ozdób weselnych. Ponadto, dokonując wyboru danych firm związanych z branżą weselną za pośrednictwem konsultanta można spodziewać się bardziej korzystnych i atrakcyjnych ofert cenowych.

Po czwarte: opłata dla konsultanta

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego konsultanta ślubnego należy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z jego wynagrodzeniem. Jednakże w obliczu możliwych rabatów o których wspomniano powyżej, brakiem dodatkowych niepotrzebnych wydatków związanych z nieprzemyślanymi i niepotrzebnie podjętymi decyzjami opłata konsultanta gwarantująca spokój wydaje się wartą poniesienia.  

Samodzielna organizacja wesela

Planowanie wesela często okazuje się niezwykle czasochłonne. Bez pomocy konsultanta ślubnego łatwo stracić orientację w natłoku przedślubnych spraw i zadań. Mimo to samodzielna organizacja wesela nie jest niemożliwa – wystarczy jedynie zaplanować zadania (niektóre z nich również można zlecić) i obrać konkretną strategię.

Co może Wam pomóc?

Przede wszystkim różnego rodzaju praktyczne harmonogramy weselne dostępne w Internecie. Taki planer ślubny pomaga umieścić zadania w odpowiedniej kolejności, a zawarte w nim ramy czasowe, pozwalają na realizację zadań w odpowiednim czasie.

Natomiast przy wyborze usługodawców, pomocne stają się portale ślubne z ogłoszeniami. Warto przejrzeć dostępne materiały – zdjęcia lub filmy, ale przede wszystkim należy zapoznać się z opiniami innych. Dobrym rozwiązaniem jest dodanie posta na grupach portali społecznościowych z zapytaniem o konkretną firmę.  Pozyskacie w ten sposób informacje od osób, które korzystały z ich usług oraz poznacie poziom zadowolenia.

Call Now Button