Ciężki dym czyli pierwszy taniec w chmurach – fakty i mity

Niewątpliwie jedną z ciekawszych atrakcji weselnych jest ciężki dym, nazywany przez niektórych „tańcem w chmurach”. Najczęściej wykorzystywany podczas pierwszego tańca, gdyż dzięki niemu Para Młoda może poczuć się przez chwilę jak w bajce, inicjując tym samym początek zabawy weselnej. Jednakże czym sugerować się przy wyborze usługi, aby uzyskać pożądany efekt?

Od czego zależy cena ciężkiego dymu?

Na rynku znajdziemy wiele usług, zróżnicowanych cenowo. Zastanawiacie się wówczas, skąd taki wielki rozstrzał cenowy. Różnica ta polega głównie na wykorzystywanym rodzaju wytwornicy. Sam ciężki dym to nic innego jak para powstała w wyniku reakcji odpowiednio schłodzonego czynnika z gorącą wodą. I właśnie ten „wkład” w dużej mierze definiuje koszt usługi, choć oczywiście nie bez znaczenia pozostaje wydajność danej wytwornicy.

Ciężki dym z wykorzystaniem suchego lodu

Poprzez połączenie suchego lodu (zestalonego dwutlenku węgla) z gorącą wodą powstaje „prawdziwy” ciężki dym, który unosi się blisko podłoża, przypominając gęste obłoki. Właśnie na taki efekt liczą organizatorzy imprez. Niestety, jakość jest równoznaczna z odpowiednią ceną. W ramach ciekawostki – profesjonalna wytwornica to koszt w granicach od 4000 do 6000 złotych, natomiast jednorazowy koszt suchego lodu to w przybliżeniu 200 zł, przez co cena samej usługi również jest wysoka. Dym z maszyny dobrej jakości jest bezwonny i niealergiczny, nie uruchamia czujników dymu. Nie stwarza zagrożenia dla uczestników imprezy i znika bez śladu zaraz po pokazie.

Wymogi:

Dla poprawnej realizacji ciężkiego dymu i odpowiedniego efektu należy spełnić kilka warunków. Wytwornica nagrzewa się około godziny i wytwarza parę maksymalnie przez 5 minut, jednak pokaz ciężkiego dymu w trakcie pierwszego tańca trwa zazwyczaj około 2 – 3 minut. W tym czasie powinniśmy całkowicie wyłączyć klimatyzację, pozamykać wszystkie okna i drzwi. Poprosić gości, aby trzymali swoje dzieci blisko siebie i nie rozpraszały dymu.

Dym z wykorzystaniem kostek lodu/ płynu

Otrzymuje się go z klasycznej wytwornicy dymu, która dodatkowo jest wyposażona w pojemnik z lodem. Najczęściej używane są zwykłe kostki lodu, choć w takiej maszynie można również zastosować suchy lód. W praktyce nikt tego jednak nie robi ze względów ekonomicznych. Taki dym szybko rozchodzi się po sali i nie utrzymuje się przy podłożu, jest go dużo mniej objętościowo. Należy też uważać na wszelkie maszyny, do których można wlać płyn – nie zawsze jest on bezwonny i może pozostawić po sobie ślad. Wszystkie wymienione powyżej właściwości definiują niższy koszt usługi. Jednakże bądźcie czujni! Koniecznie zapytajcie, jak działa dana wytwornica dymu, gdyż wiele firm życzy sobie zbliżoną cenę do usługi maszyny na suchy lód, oferując tym samym usługę ciężkiego dymu z wykorzystaniem urządzenia na płyn.

Zastanówcie się, czy ciężki dym będzie odpowiednią atrakcją na Waszym przyjęciu. Szybkie piosenki raczej nie są zalecane do tego typu atrakcji, a słaba maszyna może zepsuć całe wyobrażenie Waszej wyjątkowej chwili. W dodatku nie wszystkie lokale pozwalają na ciężki dym. Mimo wszystko jest to bardzo fajny dodatek do weselnej oprawy. Z pewnością taka atrakcja zostanie zapamiętana na długo przez wszystkich uczestników imprezy.

W naszej ofercie na rok 2022 również znajdziecie usługę ciężkiego dymu – wytwarzanego tylko
i wyłącznie przez profesjonalną wytwornicę z wykorzystaniem suchego lodu! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

W razie wątpliwości zachęcamy do zadawania nam szczegółowych pytań dotyczących ciężkiego dymu!

Call Now Button