fotobudka na imprezie

Fotobudka na imprezie – dlaczego warto, jaką wybrać i na ile godzin?

Fotobudka sprawdzi się wszędzie tam, gdzie gromadzą się ludzie otwarci na zabawę. Wynajęcie tej atrakcji to świetny prezent, zarówno dla Młodej Pary, jak i dla Solenizanta. To również super niespodzianka dla gości czy pracowników.

W połączeniu ze stylowymi rekwizytami może wprawić w czyste szaleństwo – uwiecznione na zdjęciach. Dzięki temu wydarzenie będzie lepiej zapamiętane i chętnie wspominane przez długi czas. Jak zorganizować tę atrakcję, aby uczestnicy imprezy mogli z niej w pełni skorzystać?

Rodzaje fotobudek

„Przemysł fotobudkowy” stale się rozwija i co chwilę pojawiają się nowe pomysły na budowę fotobudki. Najczęściej możemy rozróżnić fotobudki tradycyjne – czyli wyglądem przypominające wąską szafę z kolorową okleiną. Na rynku znajdziemy również fotobudki w stylu retro – czyli wszelkiego rodzaju drewniane, staromodne obudowy oraz fotolustra. Wybór zależy od stylu, w jakim organizowana jest impreza.

Na ile wynająć fotobudkę?

Z pewnością fotobudka dostępna przez cały czas trwania imprezy wygenerowałaby spore koszty. Dlatego najczęściej wynajmuje się ją na określony czas. Ile go potrzeba, aby wszyscy zainteresowani zdążyli skorzystać z tej atrakcji? Doświadczenie pozwala oszacować następujące liczby – w zależności od liczby uczestników:

  • 100 gości – 2 godziny
  • 100 – 160 gości – 3 godziny
  • >160 gości – 4h godziny

Reguły te nie są jednak sztywne, ponieważ im więcej godzin, tym mniejsze kolejki przy fotobudce. Warto dlatego zapytać o kilka wariantów cenowych, ponieważ często za niewielką opłatą można otrzymać dodatkową godzinę.

Najlepsza pora na wprowadzenie fotobudki

W przypadku wesela, fotobudka może pojawić się po upływie około godziny po pierwszym tańcu, a skończyć przed oczepinami. Zatem klienci weselni najczęściej decydują się na usługę w godzinach od 19.00 do 23.00 – z uwagi na mniejszą ilość atrakcji w tym czasie oraz dobry humor gości 😁

Kochani, oczywiście do Was należy decyzja czy fotobudka będzie odpowiednią atrakcją na Waszym przyjęciu. Niewątpliwie pojawienie się jej podczas imprezy gwarantuje świetną zabawę! 

W razie wątpliwości zachęcamy do zadawania nam szczegółowych pytań!

Call Now Button